Abdurrahman Kırıkçı: Kudüs Müslümanların sorunudur

Sosyal Medyada Paylaşın

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı, Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği Kudüs’e destek programına katılarak burada bir konuşma yaptı.

Rabia meydanında 152 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelerek düzenlediği Kudüs’e destek programına katılan Başkan Abdurahman Kırıkçı, “Kudüs sadece Filistin meselesi değildir” diye konuştu.

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN MESELESİDİR

Konuşmasına programa katılanlara teşekkür ederek başlayan Kırıkçı, ”Bütün siyasi renklerimizi ve kimliklerimizi bir tarafa bırakarak Kudüs davası etrafında bugün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Programa katılan tüm siyasi İl Başkanlarına da buradan teşekkür ediyorum. Şairin dediği gibi gökte inşa edilip yere inen şehir Kudüs. Kudüs sadece Filistin meselesi değildir. Kudüs sadece Filistin’in meselesi değildir. Kudüs dünya Müslümanlarının özgürlüğünün meselesidir. Kudüs Hz. Ömer’in emanetidir, Kudüs Selahaddin Eyyubi’nin rüyasıdır,  Kudüs Kanuni Sultan Süleyman’ın mirasıdır, Abdülhamid’in davasıdır, Kudüs Ümmetin kırmızıçizgisidir.” dedi.

ONE MİNUTE’Yİ HATIRLATTI

“Türkiye Cumhuriyeti olarak AK Parti iktidarında Kudüs’e ve Filistin halkına verilen desteğin “one minute” ile dünyaya duyurulduğu örnekleri hepimiz biliyoruz.” diyen Başkan Kırıkçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e gösterdiği tepkiyi hatırlattı.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e gösterdiği tepki dile getiren Kırıkçı şunları söyledi:

“Dünya beşten büyüktür’ diyen bir Cumhurbaşkanımızın olduğunu biliyoruz. İsrail, ne kadar direnirse dirensin, ne kadar abluka yaparsa yapsın, ne kadar oradaki kardeşlerimizi susuz ve aç bırakırsa bıraksın, ilaçsız bırakırsa bıraksın onları asla ve asla imansız bırakamayacaktır.

Artık protesto etmenin, basın açıklamaları yapmanın vaktinin geçtiğini de ifade ettik. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanımız ve Cumhurbaşkanımız Filistin için artık bir barış gücü mevzusunu, ihtiyacını gündeme getirmiştir. Biz buradan Filistin halkına, dünya Müslümanlarına Türkiye halkları olarak mazlumların yanlarında olduğumuzu her zaman da yanlarında olacağımızı ifade ediyoruz”

 

 

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir