Arazi kavgalarının önü alınamıyor

Sosyal Medyada Paylaşın

Şanlıurfa’da son aylarda artan silahlı kavgalardan dolayı ölenlerin ve yaralananların sayısı korkutucu boyutlara ulaştı.

Yaşanan kavgaların temel sebepleri arasında arazi anlaşmazlığı öne çıkıyor. Arazi anlaşmazlıklarını sulh yoluyla çözüme kavuşturamayan insanlar silaha sarılıyor. Bu nedenle çıkan kavgalarda bir çok kişi hayatını kaybederken bir o kadarı da yaralanıyor. Kavgalardan dolayı köylerini terk edip şehir merkezine ya da diğer şehirlere göç edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

Son zamanlarda Şanlıurfa’da yaşanan kavgalar;

22 Mayıs 2021 Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde husumetli aileler arasındaki silahlı kavgada 3 kişi ölmüş 6 kişi yaralanmıştı.

28 Mayıs 2021 Şnalıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Faik (Fik) Köyünde husumetli aileler arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

27 Mayıs 2021 Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi yaralandı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 24 Nisan 2021 tarihinde akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada da 1’i çocuk 5 kişi yaralanmıştı.

17 Mayıs 2021 tarihinde Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye ilçesine bağlı Hayati Harran-i mahallesinde bir silahlı kavgada yaralananlar olmuştu.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir