Buğday pazarlarının yeni yeri belli oldu

Sosyal Medyada Paylaşın

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde kurulu bulunan Zahireciler Borsası ve İmam Keskin Buğday Pazarının Akçamescit ve Büyükhan Mahallelerine taşınması Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında tartışıldı.

İlçenin kontrolsüz bir şekilde gelişme ve hızlı gecekondulaşma ile birlikte bir anda ilçenin ortasında kalan Zahireciler Borsası ve İmam Keskin Buğday Pazarının taşınması uzun süredir gündemdeydi. Özelikle 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin faaliyete geçmesi ile birlikte Zahireciler Borsası ve İmam Keskin Buğday Pazarının taşınması için karar çıktı.

Akçamescit ve Büyükhan Mahallelerine taşınması Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında karara bağlandı. Meclise gelen karar oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclise sunulan raporda, “İlimiz Eyyübiye ilçesi Akçamescit ve Büyükhan Mahalleleri yeni cezaevi kentsel dönüşüm, gelişim ve proje alanı sınırlarında 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği komisyonumuzca uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Raporun detayları hakkında bilgi veren İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Cihan Canbeyli, “Kamuoyunda yeni buğday pazarı olarak bilinen alandır. Mevcut buğday pazarı, borsası esnafı ile görüşülerek bu alan üzerinde mutabakat sağlanmıştır. Bu alan buğdayı pazarı imarlı olarak işaretlendi. Alan satışa çıkarılacak mevcuttaki arkadaşlar da burayı alacak Belediyede buraya hizmet götürecek.” dedi.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir