Erdoğan açıkladı: Üniversitelerde eğitim devam edecek mi?

Erdoğan açıkladı: Üniversitelerde eğitim devam edecek mi?
Sosyal Medyada Paylaşın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerin pandemiden dolayı kapanıp kapanmayacağına ilişkin yaptığı açıklamada, “Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde de eğitim-öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız” dedi.
Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’ne konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitim sürecinin nasıl devam edeceğine ilişkin açıklamada bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversiteleri açık tutmakta kararlı olduklarını vurguladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“Hâlihazırda 71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Şu ana kadar sadece iki okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumuna göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapındaki bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz. Yükseköğretimde de bugün hem yeni akademik yılın açılışını yapmanın hem de yeniden yüz yüze eğitim öğretimin başlamasının sevincini yaşıyoruz.


Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde de eğitim-öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız. Tüm planların ve hazırlıkların buna göre yapılmasında fayda görüyorum.”

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir