Hilvan’da engelli genci hastanelik ettiler

Hilvan’da engelli genci hastanelik ettiler
Hilvan’da engelli vatandaş darp edildi
Sosyal Medyada Paylaşın

31 yaşındaki zihinsel engelli Mevlüt O., Hilvan Sanayi Sitesi’nde bir kişinin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan genç hastanelik oldu.

ŞANLIURFA’YA SEVK EDİLDİ

Mevlüt O., iddiaya göre D.A. isimli şahsa ait işyerinde saldırıya uğradı. Başına darbe alan genç hastanelik oldu. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine gelen ambulans genci Hilvan Devlet Hastanesine kaldırdı. Burada yapılan müdahalenin ardından Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine kaldırılan genç tedavi altına alındı.

KAFASINDA KESİKLER TESPİT EDİLDİ

Darp edilen Mevlüt O.’nun kafasında çapları 6 ve 2 santim büyüklüğünde iki ayrı kesik olduğu tespit edildi. Hastanede tedavisi tamamlanan genç taburcu edilirken, saldırganın ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Zihinsel engelli gence saldırdığı ileri sürülen D.A.’nın serbest bırakılması tepkilere yol açtı.

ENGELLİ DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Yapılan saldırıyı sert bir dille kınayan Şanlıurfa Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Habib Polat, şu ifadelere yer verdi: “Zihinsel engelli bir kardeşimizin bu şekilde darp edilmesi kesinlikle kabul edilebilecek bir durum değildir. Bunu yapan şahsın cezalandırılması için sayın Valimizin, Cumhuriyet Savcımızın, kaymakamımızın ve emniyet güçlerimizin bir an evvel harekete geçmesi gerekiyor.  Zihinsel engelli bir vatandaşın bu hale getirilmesi vicdan sızlatan öte bir durumdur Bu vicdansızlığın bir an evvel giderilmesi ve cezalandırılması gerekiyor. Bu kardeşimize yapılan saldırıyı kınıyoruz.

BENZER HABERLER


Şanlıurfa’dan Malatya’ya kaysı bahçelerinde çalışmak için giden Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçisi ailenin 16 yaşındaki çocuğu akrabası ile şakalaşırken silahın ateş almasıyla hayatını kaybetti.
Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir