Hilvan’da trafo tepkisi!

Hilvan’da trafo tepkisi!
Sosyal Medyada Paylaşın

 Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde çarşının ortasında bulunan elektrik trafosu tehlike arz ediyor. Çarşı esnafı ve vatandaşlar trafonun kaldırılmasını istiyor.

Hilvan’ın en yoğun noktalarının başında gelen çarşı merkezinde kaldırımın tam ortasında olan elektrik trafosu, bir yandan yayaların geçişini engellerken diğer yandan sürekli açık olan panosu ölüm tehlikesi oluşturuyor. Duruma tepki gösteren çarşı esnafı ve vatandaşlar trafonun kaldırılması gerektiğini savunuyor.

Trafodan sık sık alev çıkıyor

Her gün yüzlerce vatandaşın geçtiği noktada yer alan elektrik trafosu yaya trafiği akışını engellerken diğer yandan da hayati tehlike oluşturuyor. Sık sık temassızlıktan dolayı trafodan alevler çıktığını söyleyen vatandaşlar, DEDAŞ yetkililerinin trafoya müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

İhbarlar göz ardı mı ediliyor?

Özellikle kış aylarında elektrik sızıntısının çok fazla olduğunu söyleyen vatandaşlar, defalarca ihbarda bulunmalarına rağmen herhangi bir müdahale olmadığını söyledi. Kışın yerlerin ıslanmasıyla büyük tehlike haline gelen elektrik trafosunun ya kaldırılması ya da başka yere taşınması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Bunu yapmayacaklarsa oluşacak olumsuzluklardan kendileri sorumludur” dedi.

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir