Şanlıurfa’daki intihar vakalarıyla ilgili çarpıcı açıklama

Şanlıurfa’daki intihar vakalarıyla ilgili çarpıcı açıklama
Sosyal Medyada Paylaşın

Saadet Partisi Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Büşra Men, kentteki intihar vakalarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Geçim sıkıntısı bunalımı ile intihar edenler var ve özellikte bu vakaların yaş aralığının gençlerde olması da en vahimidir” dedi.

Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Men, kentte son zamanlarda artan intihar vakaları ile ilgili açıklama yaptı.

“Temel Sebepleri Ekonomik”

Gündeminde aile içi şiddet ve anlaşmazlıklar da olan Men, “Son zamanlarda Şanlıurfa’mızda her geçen gün sayıları artan intihar vakaları, aile içi şiddet ve anlaşmazlıklar bizleri derinden üzmektedir” diyerek şöyle devam etti: “Bizler şehrimizin sorunlarını, problemlerini çözmeyi kendimize hedef olarak görmekteyiz. İntihar ve kadına şiddet olaylarının temel sebebine değinecek olursak ekonomik sıkıntılar, buna bağlı olarak psikolojik bunalımlar ve insanımızın geçim derdidir. İktidar ise dertlere derman olamamaktadır” şeklinde konuştu.

Men, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ekonomik ve sosyal sorunlardan kaynaklanan toplumsal bir bunalıma dönüşen aile yapısındaki bozulmaların en önemli sebeplerinden birisi de toplumun her kademesindeki maddi ve manevi kalkınmanın özdeş bir anlayışla yürütülememesidir. Ekonomik ve sosyal sorunların yetersizlik ve çelişkilerle besleyip büyüttüğü aile huzursuzlukları, yalnız kalan yaşlılar ve çocuklar, aile bölünmeleri her ne kadar özel görünse de aslında toplumsal çözülmelerin açık tezahürleridir. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur.

Bizler vatandaşımızın derdi ile dertlenmeyi inancımız gereği önemsiyoruz. İktidar yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza sokmuş ve insanımızı geçim sıkıntısına maruz bırakmıştır. Bugün şehrimizde siftah yapmadan dükkân kapatan pandemiden dolayı iflas eden yüzlerce esnafımız var. Geçim sıkıntısı bunalımı ile intihar edenler var. Ve özellikte bu vakaların yaş aralığının gençlerde olması da en vahimidir. Gençlerimizi intihara sürükleyen bütün sebepleri tespit edip çözüm sunmak bizlerin görevidir. Saadet Partisi olarak bizler daima kadınlarımızın, gençlerimizin, esnafımızın, çiftçimizin, mevsimsel işçilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

admin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir