SGK’dan açıklama: Son gün 31 Ağustos

SGK’dan açıklama: Son gün 31 Ağustos
Sosyal Medyada Paylaşın

Milyonlarca vatandaşı ve işvereni ilgilendiren bazı alacakların yeniden yapılandırması konusunda başvuruların devam ettiği açıklandı.

Borcu olanların yapılandırma fırsatı için son başvuru 31 Ağustos olarak açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), alacakların yapılandırmasıyla ilgili olarak çıkan fırsatlara dikkat çekti. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren borç yapılandırması ile ilgili başvurular 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek. SGK alacakların yeniden yapılandırması kararına göre yapılandırılan borçların tamamının 30 Eylül’e kadar ödenmesi durumunda borca katsayı uygulanmayacağı belirtildi.

BORÇ YAPILANDIRMASINA NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru yapmak isteyenlerin nereden başvurabileceklerini açıklayan SGK Başkanı İsmail Yılmaz şunları söyledi:

“İşverenler; e-Sigorta kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, 4/b (BAĞ-KUR) sigortalıları; e-Devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla herhangi bir sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, primlerini kendileri ödeyenler ise e-devlet üzerinden, şahsen veya posta yoluyla dosyalarının olduğu sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine başvurabilecekler.”

Haber Merkezi

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir